Muzejs slēgts no 3.06. - 12.06. (iesk.) !

Bārbeles pagastā Iecavas upes ielokā no 2005. gada neatlaidīgi, soli pa solim, veidota atpūtas vieta un seno lauksaimniecības, mājsaimniecības priekšmetu muzejs “Ausekļu dzirnavas”. Vieta ar senu vēsturi, kur 1896. gadā uz Iecavas upes pirmoreiz tika iedarbinātas „Ausekļu” ūdens dzirnavas, kas darbojās līdz 1950. gadam.

Uzsākot vietas sakārtošanu, vecajos dzirnavu pamatos tika atrasts unikāls vēstījums, ko nākamajām paaudzēm rakstījuši pirmo dzirnavu būvētāji - tā ir nepārprotama zīme, ka uzsāktais darbs pie dzirnavām ir jāturpina.

Tagad šeit apskatāma lauku sēta ar atjaunotajām ūdensdzirnavām – iespēja redzēt graudu malšanas procesu (rupjmalšanu, grūbošanu un putraimu gatavošanu) un atpūsties banketu zālē, muzeja ēkām – Trīnes klēti, Smēdi, Vējdzirnavas, Klēti, Maizes māju, Ratu šķūni, Dampšķūni -  izvietoti daudz interesantu un specifisku eksponātu.

2013. gadā “Ausekļu dzirnavām” asociācija “Lauku ceļotājs” piešķīra kultūras zīmi “Latviskais mantojums”, to piešķir par latvisko tradīciju uzturēšanu mūsdienīgā tūrisma piedāvājumā. Tuvākā un tālākā apkārtnē muzejs atpazīstams ar rīkotajiem pasākumiem – “Sējas svētki” un “Pļaujas svētki”.

Piedāvājumā

Viesu nams

Atpūtas iespējas

pirts, ugunskura / telšu vietas, bērnu rotaļu laukums, tējas namiņš

Naktsmītnes

Kanoe laivu noma

(Mēmeles upe)

Muzejs

Izzinošas ekskursijas gida vadībā

Kontakti

Adrese:  “Ausekļu dzirnavas”, Bārbeles pagasts, Vecumnieku novads, LV-3905


Tālr.: +371 26396878   +371 29197412

E pasts: ausekludzirnavas@gmail.com

Rudzu ceļš
Latviskais mantojums
Copyright © 2024 Ausekļu dzirnavas.   Izstrādāts: Joomla CMS